Zawsze znajdziesz 5 minut! Sposób na systematyczną naukę niemieckich słówek

Gdybyśmy mieli wybrać najcześciej powtarzające się pytanie dotyczące duale Ausbildungu, to bez wahania byłoby to: czy trzeba znać język niemiecki?
Bądźmy szczerzy. Aby rozpocząć naukę zawodu w Niemczech konieczny jest język niemiecki minimum na poziomie komunikatywnym (B1). Oferujemy naukę w niemieckiej szkole, więc znajomość gramatyki i słownictwa (również branżowego) jest niezbędna, aby poradzić sobie na zajęciach, rozumieć nauczycieli itd.

 

Wiemy jednak, że od złożenia aplikacji do „Główka pracuje”, do rozmowy kwalifikacyjnej i podpisania umowy mija niekiedy nawet kilka miesięcy. W tym czasie niejedna osoba może stracić motywację do codziennej nauki języka.

Słówka jak kropelki

Dlatego polecamy aplikację na urządzenia mobilne – Drops, która skutecznie motywuje do codziennego powtarzania słówek.
Przetestowaliśmy ją i działa!

 

Aplikacja do nauki języków Drops

 

Drops jest skierowana do osób znających język na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym.
Maksymalnie dzięki aplikacji można przyswoić 3000 słów z różnych kategorii, co oznacza poziom A2-B1. Z aplikacji mogą też korzystać osoby, które chcą odświeżyć słownictwo po dłuższej przerwie.

Drops przypomina grę i naprawdę wciąga. Zadaniem użytkownika jest przeciągać słówka w odpowiednie miejsce, wykreślać je, układać z rozsypanych elementów.

5 minut dziennie, codziennie

Jedna lekcja w darmowej wersji aplikacji trwa 5 minut. Dostęp do 5-minutowej sesji otrzymujemy co 10 godzin, więc w ciągu dnia możemy uczyć się 10 minut. Dodatkowy czas można zdobyć za codzienne wykonywanie ćwiczeń. Jednak 5 minut spokojnie wystarczy 😉 Nie jest tajemnicą, że najlepsze efekty osiągamy, ucząc się systematycznie. Także warto „zaglądać” do aplikacji choćby na kilka minut, ale każdego dnia.

 

Screenshoty słówek w aplikacji Drops

 

Zaletą Drops są atrakcyjne grafiki, wyraźna wymowa native speakerów i duży wybór tematów. Jeśli w ustawieniach wybierzemy poziom średnio zaawansowany, od razu odblokuje się 50 tematów do nauki np. codzienna rutyna, emocje, choroby, pojazdy, transport, narzędzia, komputery itd.

 

Screenshoty części kategorii w aplikacji Drops

 

Oczywiście same słówka to nie wszystko, ale aż szkoda nie skorzystać z tak ciekawej propozycji. Tym bardziej, że jest bezpłatna, efektywna i nie zabiera dużo czasu.

Pięć minut znajdzie się zawsze. Bez wymówek!

 

Drops dostępny jest na telefony z Androidem: kliknij, aby rozpocząć pobieranie na Androida
i urządzenia firmy Apple: kliknij, aby rozpocząć pobieranie na iOS

 

 

***

Przeczytaj też: